Pages

4. juuni 2012

Möödunud nädalavahetused

Pole mahti olnud jooksvalt blogi täiendada, seega peab nüüd kahe möödunud nädalavahetuse sündmused ühte postitusse mahutama.
Kõik algas  laupäeval 26.05. Pärnu agility võistlusega, kohtunikuks Anne Tammiksalu. Võistluse toimumiskoht oli suurepärane ning samuti oli ilm lausa südasuvine.


Võistlusradadel, mis iseenesest olid toredad jooksurajad, me tulemuste mõttes midagi korda ei saatnud Minkuga. Hüpperajal tundus mulle, et ta komistas slaalomis, aga kohtunik nägi, et tegelikult jättis hoopis pulga vahele. Kuna ma ise midagi ei märganud, ei olnud ka midagi parandada, seega dsq.

A2 agilityrajalt lahkusime poole raja pealt, kuna Minku tegi mitu korda järjest lendkiike ja ei näidanud üles mingit soovi seda parandada.

Mitteametlikult said madalamad klassid proovida ka A3 hüpperada, kus saime muidugi DSQ, aga raja lõpuosaga olen rahul, sest Minku ei lahkunudki peibutavasse valesse tunneliauku, vaid jälgis ilusti juhtimist. Väga tubli temast.

Kuna järgmisel päeval oli plaanis Jaani talus karjatamispäeval osaleda, siis jäime ka Pärnu kanti ööbima. Peatuskohaks valisime mitme kaasvõi(s)tleja soovitusel Jõulumäe Tervisespordikeskuse, mis oligi väga lahe koht ja sel hetkel ka mõnusalt inimtühi, kui välja arvata aeg-ajalt hämarduvast metsast välja kargavad disc-golfi harrastajad (jah, tõesti on olemas selline mäng, mis seisneb mingite taldrikute metallkettidest meisterdatud korvitaolistesse anumatesse loopimises).
Harrastasime ka ise sportlikke tegevusi
Vaatasime ka eurovisiooni
Järgmisel päeval karjatamiskoolitusel selgus, et Minkul erilisi lambakarjatamise instinkte pole,  huvi jätkus tal põhiliselt minu karjatamiseks ja aia taga röökimiseks. Aga milleks neid lambaid veel kuhugi ajama peaks, elagu oma elu:D 
Lambad Minku üle naermas
Jazzie stiilinäide
Femmu stiilinäide ( e. Femmu läppdoogimas)
Mhäääglin instinkti näitamas
Vaevalt olime sellest tegusast nädalavahetusest toibunud, kui juba seisis ees A-koera poolt korraldatud kahepäevane rahvusvaheline agilityvõistlus, kohtunikuks 2012 maailmameistrivõistluste kohtunik (kohe lähen copypeistin tema nime A-koera lehelt:D) - Jiřina Máčková.
Ilm oli kahjuks väga tuuline ja päris külm, seega mingit mõnusat passimist ette ei võtnud, napilt enne oma jookse kohale ja kohe peale oma jookse kott selga ja punuma.

Esimesel päeval kaks DSQ ja üks I koht. Minku jäi endale kindlaks ja kuna ta esimesel rajal otsustas, et tema A-koera A-d (mis tundus Tuhala omast kitsam ja järsem, aga see viimane võis olla ka illusioon) üritab võimaluse korral vältida, siis jätkas ta selle plaaniga ka järgnevatel radadel. Seega võis teda näha igal agilityrajal ümber A ringi kihutamas umbes sedamoodi nagu allolevast videost paistab:

Teise päeva teisel rajal rajal tulin ka poolelt rajalt ära, kuna jällegi ei olnud Minkul mingit plaani kiige otsa pidama jääda, kuigi ma seal kõrval seisin ja ´´oota´´ ütlesin kõva ja selge häälega. 
Rahul olen poomi pealt keeramisega, mis küll iga kord ei tähenda ka kontakti  tabamist, aga vähemalt keerab ilusti, ei torma otse edasi. Samuti ei olnud ühelgi rajal slaalomiga ühtegi viperust.

Jätkame treeninguid:) 
  

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar