Pages

6. juuli 2012

Tuhala võistlus 01.07, kohtunik Svetlana Kreslina


Seekord oli võistluse korraldajaks meie oma klubi Agility Pluss. Ilm oli super ja kõik sujus kenasti, pisut kahju oli vaid, et  kohtunik sättis radu väga platsi ühte äärde, mis jättis poomile üsna kehva koha ja stardiks ka mitte just üleliigselt ruumi, samas kui päris tubli tükk mõnevõrra siledamat platsi tagapool seisis kasutamata.  

A2  klassis meie saagiks Minkuga 2 dsq ja üks III koht. Mõlemad disklahvid puhtalt mu enda hooletuse viga ja tulid seekord tunnelites. Ühel puhul jätsin koera lihtsalt ripakile, kuna korraks ununes rada, sattusin valesse kohta ja kaugemasse tunneliauku ta lipsaski. Teisel puhul juhtisin täiesti valesti, sest kindlasti ei keera koer pikast sirgest tunnelist tagasi koerajuhi poole, kui koerajuht koos koeraga otsesuunas kaasa jookseb. 

Kiigemonsterit taltsutamas (foto Martti Vaidla)
Numbrilistest tulemusest või siis õigemini mitte-tulemustest hoolimata olen Minkuga väga rahul. Stardis püsis, poomiotsad olid ilusad, kontakt minuga super, mingit plähmerdamist pole niikaua kuni ma vähegi adekvaatselt juhtida suudan. Tundub, et kõik elemendid, millele trennis ja muul ajal tähelepanu on pööratud, hakkavad nüüd moodustama mingit tervikut, hakkab saabuma teatav sujuvus ja vastastikune mõistmine.   

Foto Martti Vaidla
I agilityrada: III koht, 15 kp. Kuna video ei alga päris raja algusest, siis pole näha, et tegelikult jookseb Minku  esimese korraga ka kiigest mööda ja samuti sooritab koleda lendkiige teisel katsel. Lisaks veel tõkkest mööda jooksmine enne slaalomit, mis juba videol näha on. Kogu pusserduse peale oli aeg üle 4 m/s :)  Femmu osales kahel A3 agilityrajal. Esimesel rajal dsq, jäime seal oma traditsioonilise kitsaskohaga e. tagant võetava tõkkega pusserdama. Ausalt öeldes oli eelnev tõkete jada päris keeruline meelde jätta, eks juhe jooksis pisut kokku.

Teisel agilityrajal rajavigadeta jooks, aega ei mahtunud ka teised puhtad rajad teinud minikoerad (kiiruse oli kohtunik ette näinud ka päris rammusa: 4,1m/s), aga kuna Femmu mahtus kõige vähem aega, siis tulemuseks III koht.


Suvepilte:
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar