Pages

21. veebr 2011

Kauaoodatud Glabazna

Möödunud nädalavahetusel käis Eestimaad väisamas Slovakkia kohtunik Tomas Glabazna, kelle radasid eelnevalt trennis hoole ja armastusega harjutatud sai.

Külmatrotsivalt tenniseid kandnud kohtunikuhärra rajad olid oodatult ja mitte ootamatult (kõvasti harjutatud neid, eksju)omapärased. Ei ole enne näinud ühel rajal korraga kahte A-takistust. Samuti oli minu jaoks esmakordne A alt läbi pandud kott.

Sedapuhku vanarahvatarkus ``harjutamine teeb meistriks`` küll ei kehtinud :) - meie saagiks jäi kaks disklahvi ja üks IV koht.

Tegelikult siiski 20 külmakraadi ja Glabazna vigurid meile Femmuga suuri raskusi ei valmistanudki nagu võiks järeldada tulemustest, puterdasime hoopis lihtsates asjades. Hüpperajal juhtisin ta ise valesti tõkke taha, kusagil ei aidanud teda tunnelist välja korralikult ja kutsusin liiga vara tagasi, mille tulemusel läbis ta lõbusalt sama tunneli ka tagasitulles. Ka tunnelist väljudes slaalomisse sisenemise rikkusin ise ära.
(Muide mulle väga meeldis, kuidas Anne Tammiksalu bordercollie Rika  oskab ilma koerajuhi lähedaloleku ja kehalise märguandeta puhtalt suulise käsu peale slaalomisse minna.Anne on kaugel koera selja taga, annab slaalomi käsu ja koer hakkab enesekindlalt slaalomit otsima ja läheb sinna õigesti sisse. Takistuste äratundmine vaid sõnalise käsu järgi oli mäletamist mööda ka üks Tumanova põhiloosungeid ) 

Esimesel agilityrajal keeldus Femmu suhteliselt ootamatult A-takistuse võtmisest ja tegi seda alles kolmandal katsel. Kõige rohkem oli kahju teisest agilityrajast, mille tulemus läks selle nahka, et Femmu keeldus esimesel katsel kiigele minemast. See jooks on nähtav ka Agility Plussi juutuubis: http://www.youtube.com/user/agilitypluss#p/u/6/-WKZtVQfPvA

Ühesõnaga, nii kui võistlusgraafik hõredam, hakkavad võõrad takistused Femmule jälle eriti koledatena tunduma... A peale minekust pole ta minu mäletamist mööda küll veel iialgi keeldunud ja kiigest mööda on üritanud minna vist kahel korral. Sedakorda siis otsustas kõik oma kompleksid ühe võistluse raames välja elada, jehuu :) 

Kahe disklahviga sellise kiirusega koera puhul ma eriti rahule ei saa jääda. Aeglase koeraga peaks ikka suutma puhtalt teha. ERITI vähe rahul olen ma hüpperaja disklahviga, tänu kiige puudumisele reeglina õnnestuvad just need meil paremini.

Jäin ka A0 esimest rada vaatama ja ütlemata nunnud on need algajad ikka. Üks seisab harkis jalgadega A otsas ja haugub kohtuniku peale, teine kimab rahva sekka tuttavaid tervitama, kolmas ajab jooksu pealt jälge:)

Suusaäss

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar