Pages

12. juuni 2011

Pärnu võistlus, kohtunik Willem Alexander Kelders (Holland)

Esimest korda osalesime Minkuga  A0 klassis, mis sedakorda oli võistluste osavõtjaterohkeim klass, kokku 26 koera.
Stress seoses sellega, kuidas Minku täiesti võõras kohas käitub, kuidas mõjub kuumus jne ei pääsenudki eriti löögile, sest sõitsime Pärnusse koos trennikaaslase Riinaga (kes maksiklassis saavutas Donnaga koondarvestuses tubli esikoha toreda  sünnipäevakingitusena Riinale) ning maast ja ilmast lobisedes polnudki aega oma isklike kiiksudega tegeleda. Ja poleks vaja olnudki, sest Minku oli üsna omas elemendis ja polnud teda kuidagi putitada tarvis.

Esimene rada (18 takistust) oli minu jaoks lihtsam kui järgnev (19  takistust)
ja see õnnestus meil läbida puhtalt ja ka kiiremini kui seda tegi keegi teine 26st võistluspaarist. Kiirus 5,35m/s. Tean,  Minku on võimeline ka kiiremaks, aga olen ka sellega väga rahul. Nii et esimene start Minku elu esimesel agilityvõistlusel tõi esikoha. Minku püsis kenasti stardis ja nägi üldse väga püüdlik ja kahtlaselt nunnu välja.

Teisel rajal saime 10 karistuspunkti, kuigi videolt vaadates oleks võinud saada ka 15kp. Kahes kohas valisin juhtimisvõtteks valsi kohtades, kus hoopis parem lahendus oleks Minkuga olnud järgneval tõkkel ettesaatmine/tagantlõikamine, mitte eelneval tõkkel valssimine ja seda ma ka rada õppides kaalusin, kuid otsustasin siiski  valida turvalisema võtte  ja see maksiski kätte ühel korral pulga maha ajamisega ja teisel korral tõkkel tagant mööda jooksmisega. Kolmas puterdus toimus kui suunasin ta vale trakjektooriga tunnelisse. Nii et parem lõppresultaat jäi minu julguse taha valida meie hetketaseme puhul nö riskantseimaid juhtimisvõtteid. Minku oli mõlemal jooksul väga kontaktne ja juhitav, teise raja pusserduste peale räuskas mis kole, tekkis kohe kodune tunne. Sel korral tulemus siis  alles kaheksas. Mõlemad rajad olid mõnusad jooksurajad, aga A0is nii see vist enamasti ongi.A0 on tore, sinna me jäämegi:D

Aga kõik on nähtav videolt: http://www.youtube.com/user/MaarjaOder#p/a/u/0/p0o09UoB8Yk

Ühe jooksu esikoht ``kotis``
(kujundlikult kotis, sest A0 klassis tehakse koondarvestus ja autasustamine on kahe raja põhjal, mõnel võistlusel lausa mini-midi-maksi klassid ka kokku, seekord siiski 26 algajat autasustasti kahe raja koondarvestuses vähemalt suurusklassides eraldi ja väga kena nendest seda teha, sest võrreldes nii mõnegi ametliku klassi osavõtjate arvuga tõi A0 korraldajatele kena kopika sisse. Lõppude lõpuks tuleb ju just algajaid innustada:) )
ning seega tuju hea, suundusime jõkke solberdama.Võidukad punapead Riina ja Donna

 


Hüljes Winston


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar