Pages

19. juuni 2011

Tunnelite võistlus II, Pärnu

Tunnelite sarja kõik neli osavõistlust on sellel suvel plaanis kaasa teha, nii et loomulikult olime kohal ka Pärnus.

Reisikaaslasteks Inga, Tuutu ja sinisilmne noorborder. Tallinnapoolsetena saabusime suvepealinna naiivselt paljaste säärtega, kuid enamus päeva tuli veeta vihmakeebis ja kraade vist üle 14C polnud kah.

Kohtunik Kristina Lukashejeva rajad oli suures osas algajatele jõukohased toredad jooksurajad, aga mõlemale algajate rajale oli sisse lisatud üks saatanlik paremate välja ``sõelumise`` koht. Esimesel rajal siis oli selleks väga raske nurga all musta tunnelisse sisenemine, mille sisenemisava oli koerale viimase hetkeni praktiliselt nähtamatu, teisel rajal oli raskeks kohaks pärast pikka sirget tunnelit valik kahe tunneliaugu vahel, millest õige auk ei olnud mitte see, mis koerale sirgest tunnelist välja paiskudes otse vastu vaatas, vaid hoopis teine, kaugem auk. Esimesel rajal põrkasin tunnelist väljuva Minkuga kokku ja hea, et ta päris kukerpalli ei teinud, kaelapidi maas käis ära küll. Pärast seda oli muidugi keskendumine juba null ja kuigi me rada pooleli ei jätnud, siis minul oli kõik peast pühitud ja lihtsalt kulgesime lõpuni.
Minku 1.rada:  http://www.youtube.com/user/agilitypluss#p/u/2/H2b7E_7K2xc 

Teisel rajal langesime ``lõksu``, ehk siis Minku küll ei läinud valesse tunneliauku, vaid pingsalt püüdes teda õies suunas keerata tõmbasin ta lihtsalt üle ja õige augu poole vaatamise asemel suundus ta seljataha minu poole. Aeglasema koeraga oleksin ilmselt jooksnud teiseltpoolt ja vale tunneliagu ära blokeerinud, aga Minkuga selliseid võtteid ma üritan võimalusel vältida, sest see võib lõppeda järjekordse koera ära tallumisega. Endiselt puudub mul taju selles osas, kui kaua tal kusagil aega võiks minna ja seega jooksen mõnda olukorda liiga sisse ja mõnda olukorda jään täiega hiljaks. Ühesõnaga, lõppkokkuvõttes oli päeva parim osa hoopis see, et peale edasijõudnute rada proovisime slaalomit teha ja kui välja arvata paar korda enne viimast pulka väljumine, mille tingisin oma ettevaatlikkusega, siis tegi Minku seda võõrast slaalomit hindele viis :p 
Minku 2.rada: http://www.youtube.com/user/agilitypluss#p/u/1/ooNdezi5FnI

Kuna võistlus toimus näitusega üheskoos, siis oli sebimist ja koeri palju, hea variant algaja koera võistlussaginaga harjutamiseks. Minku mängis kenasti minuga hoolimata ümberringi saalivatest võõrastest koertest ja oli väga kontaktne. Ja no tegelikult hetkel ongi see mulle kõige olulisem, et mul oleks koer, kes naudib minuga agility tegemist iga ilmaga, ta ei vahi ega nuusi ringi, ma ei pea taidlema selle nimel, et koeral üldse oleks piisavalt motivatsiooni rajal viibimiseks. Ja nüüd oleme juba mitmel üritusel osalenud ning isegi kui Minku oma parimat kiirust ei näita, on ta alati rohkem huvitatud minust ja rajal toimuvast kui ükskõik millest muust ning sellelt pinnalt on hea edasi minna. Kurb oleks küll kui peaks igakord koera meeleolu pärast pabistama ja teda üles plutitama.


Femmu Pärnu Postimehes


Femmu läbis edasijõudnute kaks rada maailma kõige aeglasemalt, slaalomis lausa tukkus jooksu pealt, aga puhtalt (nii ma vähemalt arvan, tulemusi ei tea, kuna kohapeal ununes vaadata ja üles pole veel pandud..aga minu meelest polnud seal millegi eest karistust saada). Kuna sadas kõvasti vihma oli A libe, aga Femmu siiski vinnas ennast sealt ilma hoota visalt üles. Tasa sõuad, kaugele jõuad ja kui ei jõua, siis vähemalt ei talla koera vigaseks:DMinku Tuhalas


Femmu Tuhalas


Meie terrassil pesitsev linnuke

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar